Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přeměňování

25. 1. 2007

Přeměňování

Milí žáci. Jmenuji se profesorka Brandy. Budu vás tento rok učit přeměňování. Doufám, že si všichni půjdeme vzájemně vstříc.

Úkoly

splnění celého zadaného úkolu - +10bodů - 1

částečné splnění úkolu - +5 bodů -  3

nesplnění úkolu - -5 bodů -  5

nesplnění s omluvou - -2 body -  5

(známky 2 a 4 se budou dávat samozřejmě také)

Učit se bude na chatu-zadáte svoje žákovské jméno a klíč(ten vám přijde e-mailem po vašem potvrzení studia tohoto předmětu). 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

E-mail

(Zahara Scramble-Pekinson, 7. 3. 2007 17:59)

Brandy.premena@seznam.cz je tvoj e-mail?

3.Hodina

(profesorka Brandy, 7. 3. 2007 16:17)

Krásný slunný den. Jsme tu opět na hodině přeměňování. Dnes se budeme zabývat něčím, co také částečně souvisí s přeměňováním-"Kámen mudrců-Lapis philosophorum". Jistě ho všichni znáte. Bájný kámen prý "vynalezl" Nicholas Flamel.

Nicholas Flamel
Narodil se asi kolem roku 1330 ve Francii. Jeho žena se jmenovala Pernelle. Tento pozdější alchymista dostal prý do ruky jednu knihu, ve které bylo napsáno a zašifrováno to, jak se přijde na výrobu něčeho tak vzácného, jako je kámen mudrců. V pondělí 17.ledna 1382 prý poprvé vyrobil pomocí tohoto kamene zlato. Poté byl podle všeho velice bohatý. Z různých zdrojů se dozvíme, že Nicolas zemřel asi ve věku 88 let. Avšak z jiných zdrojů se také můžeme doslechnout, že byl nějaký Mikuláš Flamel s ženou Perrenellou spatřen ve Východní Indii kolem roku 1703-tuto informaci "roznesl" Paul Lucase(lékař). Existuje ale snad i Nicolasova závěť, kterou napsal roku 1402. Kdo ví, jestli nežije ještě mezi námi...
Tak dál.
Kámen mudrců je bájný kámen, který dokáže, jak už sem psala, přeměnit jakýkoli(nevím) kov ve zlato a také se pomocí něj dá vyrobit elixír života. Tyto účinky by se nám rozhodně hodily.
Základem všeho, byla podle některých látka, které se říká "PRALÁTKA". Proto se také samozřejmě mnoho lidí pokoušelo redukovat určitý typ nějaké látky-ať už kovu nebo něčeho jiného na "pralátku", ze které by vyrobili třeba zlato, nebo úplně něco jiného.....
Úkol: Od května vám přestanu dávat úkoly, protže by bylo potřeba, abyste se tak trochu začli připravovat na konečné zkoušky. Budete je nejspíš skládat z každého předmětu a pak dostanete buď e-mailem nebo poštou "hodnocení-vysvědčení. Vše důležité ke zkouškám bude už ode dneška napsáno v nové rubrice s názvem: Zkoušky. Tam vám pan ředitel napíše vše, co budete ke zkouškám potřebovat. A nebojte se, já tam určitě nebudu dávat nic tak složitého.
Proto můj úkol zní: Pořádně si přečtěte pokyny ke zkouškám. Kdo jimi neprojde a dostane za 5, bude mít možnost ještě další zkoušky, to bude ale vše v té nové rubrice.
Práce: Něco zajímavého-zkuste sehnat aspoň část postupu na výrobu kamene mudrců.

Pěkný den. vaše profesorka Brandy

2.Hodina

(učitelka Brandy, 28. 2. 2007 15:54)

Milí žáci či studenti. Dnes budeme pokračovati v další výuce přeměňování. Úkoly jsem dostala a jsem s většinou spokojena.
Dnes se budeme zabývat kouzelnou hůlkou a jejími předchůdkyněmi, bez kterých by přeměňování nebylo dokonalé.
Důležité na hůlce je to, z čeho je vyrobena a jaké má jádro. Existují hůlky cesmínové, bukové, ebenové, mahagonové a mnoho dalších z různého dřeva. Také jádro je velice důležité, neboť dává hůlce tu pravou "funkci".
Hůlky jsou známy už od dob prehistorických. Například v dobách Druidů se používaly na různé obřady. Byly vyrobeny např. z hlohu nebo tisu.
Vyřezávaly se pouze za svítání nebo když Slunce zapadalo za obzor pomocí nože, který byl omočen v krvi.
Nejstarší hůlka v literatuře se objevuje v eposu o Odyssea, který byl napsán básníkem Homérem.
Úkol: Sežeňte mi něco o Caduceusu
Práce: ---------
Pěkný den

Zvěromág

(Adwohl, 23. 2. 2007 20:19)

zvěromág je člověk ktery se umí přeměnovat na zvíře..není jich mnoho.zvěromág má stejné znaky jako člověk v kteryho je přeměněn(když ,ate bryle a přeměníte se mate kolem očí obroučky jako bryle).ministerstvo kouzel má rejstřík zvěromágů

1.HODINA

(učitelka Brandy, 14. 2. 2007 15:35)

Dobrý den milí žáci a žákyně. Jmenuji se Brandy. První hodina přeměňování bude oddychová, stejně nemám čas se tu déle zdržet. Jsem tu jen přechodně, takže pokud by měl někdo zájem mě vystřídat, ráda předám.

1.HODINA
Přeměňování
tento vědní obor se zabývá přeměnou ať už člověka nebo zvířete v něco úplně jiného. Třeba pěknou růžovou vázu.
Slovo přeměna je z latinského slova "trans", což znamená přes(pro) a slova "figura" neboli tvar.
Například nejvyšší bůh Zeus(2.pád- bez "Dia") bral na sebe podoby býka, orla nebo holubice.
Za největší mystrině v tomto oboru jsou považovány čarodějnice. O jejich přeměňování píše již ve 2.století před naším letopočtem římský spisovatel Apuleius. Hlavně kolem 16. století při dobách HONŮ NA ČARODĚJNICE se o jejich schopnosti měnit se ve zvířata nepochybovalo. Lidem, kteří se úmyslně mění ve zvířata se říká "ZVĚROMÁGOVÉ". O těch si ale řekneme až příště.

Úkol: Zjistěte si něco o zvěromázích-na známku 1 vyžaduji aspoň půl strany A4 a kdo tento úkol nevypracuje a nepošle mi ho do pondělí, dostane nejen za pět, ale také školní trest-doufám že vám říkají něco školní tresty typu paní profesorka Umbridgeová:)

Práce: Je dobrovolná
Peníze do banky dostane ten, kdo na toto, nebo
i jiné volné místo sežene učitele, ale ne
mladšího, než 14 let.